forum.am.szczecin.pl Strona Główna forum.am.szczecin.pl
Oficjalne Forum Studentów Akademii Morskiej w Szczecinie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
I rok MiBM przenosiny z dziennych na zaoczne
Autor Wiadomość
sulzer 
świeży

Wydział: Mechaniczny
Specjalność: MiBM
Status: Student
Wysłany: 2012-09-30, 14:46   I rok MiBM przenosiny z dziennych na zaoczne

Witam wszystkich

Piszę w sprawie, która od kilku dni mnie zaczęłą mocno nurtować. Dostałem się na wymarzoną od dzieciństwa uczelnie, no i na wymarzony wydział mechaniczny. Wszystko to poprzedzone jest 4 letnią edukacją na tym samym kierunku w Technikum Morskim. Na ten moment mam dyplom motorzysty wachtowego. Rozpoczęłęm właśnie etap studiów dziennych, jednak po przeczytaniu sporej liczby wypowiedzi na tym forum na temat studiów niestacjonarnych, zaczęłem o tym dość poważnie myśleć. Chciałbym po ukończeniu uczelni pływać, to jest pewne. Fajnie wygląda opcja z jednoczesnym pływaniem i studiowaniem. Dla ciekawości dodam, że mój ś.p. dziadek (II of. mech.) po ukończeniu PSM w 1971 roku, rozpoczął w takiej postaci studia na nowopowstałej WSM, jednak stwardnienie rozsiane skutecznie zablokowało dalsze działania. Wracając do sedna. Mocno zaciekawiła mnie ta opcja. Jednak chciałbym się zapytać was, którzy na uczelni zdobyli o wiele więcej doświadczenia, niż ja w technikum, chociaż możemy się nazwać (kolegami po fachu). Powiedzcie mi, jak obecnie wygląda opłata za studia, czy to w ogóle ma w moim przypadku sens, a jeśli tak to czy przenieść się na nie jeszcze w tym roku akademickim, czy dopiero w następnym? Proszę abyście zaznajomili mnie ze wszystkim co wiecie na temat studiów niestacjonarnych na WM.

Pozdrawiam

wisniowy 
dobry student

Specjalność: ESO
Status: Absolwent
Wysłany: 2012-09-30, 18:47   

Jeśli przeniesiesz się na zaoczne musisz zapłacić za mundur.
Studia zaoczne wyglądają trochę inaczej niż dzienne - na stronie AM masz podane ceny, pamiętaj też o innej kolejności przedmiotów na zaocznych ( przykładem jest laboratorium z termodynamiki - na zaocznych 1 semestr, na dziennych 3)

sulzer 
świeży

Wysłany: 2012-09-30, 19:30   

Tak wiem jakie są ceny. Troche mnie dziwi ten koszt munduru. Jest praktycznie nie wynoszony, a pamiętam jak podpisywałem dokument, gdzie wyraźnie było napisane, że po rezygnacji ze studiów, czy to dobrowolnej, czy też przymusowej, mam obowiązek zwrócić niewynoszony mundur, lub w przeciwnym razie ponieść jego całkowity koszt, ale mniejsza o ten szczegół. Zapoznałem się z planami zajęć na zaocznych i widać, że jest to trochę inaczej niż na dziennych. Natomiast mnie najbardziej interesuje to, czy w moim przypadku według was taki manewr byłby opłacalny. Koszty studiów w trakcie pływania nie stanowiły by problemu, chyba że sesje zjazdowe miały by miejsce w trakcie kontraktu, ale nie wiem na jakiej zasadzie to się odbywa.

aspazja 
Administrator

Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2012-09-30, 22:27   

sulzer napisał/a:
mam obowiązek zwrócić niewynoszony mundur

Cytat:
zobowiązanie rodziców do zwrotu kosztów w razie rezygnacji ze studiów lub skreślenia z listy studentów z winy studenta za niewynoszone umundurowanie
czyli mundur jest Twój na zawsze, ale jeśli nie zaliczysz wszystkich 7 semestrów na dziennych, to uczelnia Ci indywidualnie wyliczy, ile musisz wpłacić do kasy jako ekwiwalent czasu, kiedy już nie będziesz nosił munduru jako student, a uczelnia nie będzie dostawać dotacji od państwa za kształcenie Ciebie.
Mniej więcej tak to rozumiem, choć oczywiście mogę mylić się.

sulzer napisał/a:
czy przenieść się na nie jeszcze w tym roku akademickim, czy dopiero w następnym
Na składanie dokumentów rekrutacyjnych na 10-tygodniowe zjazdy jest czas chyba do grudnia, musiałbyś skontaktować się z Dziekanatem.

sulzer napisał/a:
chyba że sesje zjazdowe miały by miejsce w trakcie kontraktu, ale nie wiem na jakiej zasadzie to się odbywa
Hmm ale to chyba od Ciebie i armatora zależy, na jaki okres podpisujecie umowę o pracę, a nie od uczelni...?

sulzer 
świeży

Wysłany: 2012-10-01, 17:23   

Tak wiem, że kwestia okresu zatrudnienia to sprawa wyłącznie między mną a armatorem. Pogadam w dziekanacie, i przejde się jeszcze do PŻM-u, i tam też zapytam.

A z tym mundurem to trochę nieciekawie, skoro jest możliwy wyłącznie zwrot gotówki. A z tego co słyszałem kosztu tego munduru oscyluje w granicach 2500 zł (kwota wręcz anormalna). Wkurze się jeśli przez głupi mundur nie będe mógł zaplanować inaczej swojej drogi zawodowej...

aspazja 
Administrator

Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2012-10-01, 18:24   

sulzer napisał/a:
kosztu tego munduru oscyluje w granicach 2500 zł
:shock: Chyba nie jestem w temacie najnowszych stawek, ale sądzę, że nadal bliżej jest cenie do 500 niż 2500...
Poza tym każdemu ta kwota jest wyliczana indywidualnie. Zajrzałeś do http://forum.am.szczecin.pl/viewtopic.php?t=2410 ?

wisniowy 
dobry student

Specjalność: ESO
Status: Absolwent
Wysłany: 2012-10-01, 18:32   

Mundur to 1500 tak mi się wydaje - przynajmniej jeszcze koło 2 lat wstecz cena koło tej sumy się kręciła.

Cytat:
Wkurze się jeśli przez głupi mundur nie będe mógł zaplanować inaczej swojej drogi zawodowej...
Trzeba było planować wcześniej i dokładniej.

sulzer 
świeży

Wysłany: 2012-10-07, 16:20   

Bez przesady. Mówi się trudno, najwyżej zawodowe pływanie zacznę trochę później. Ważne, że tu studiuję i jest gitara ;)

kaczy 
świeży

Specjalność: .
Status: Kandydat
Wysłany: 2012-10-17, 14:11   

Gdy uzupełniałem obiegówkę na niewiele ponad miesiąc przed zakończeniem pierwszego semestru dostałem rachunek ok 380 pln za niewynoszone umundurowanie.
Oczywiście w tej kwocie nie było opłat za kursy w OSRM.

sulzer 
świeży

Wysłany: 2012-11-11, 13:38   

Witam was ponownie, mam jeszcze takie pytanko, ale to do tych którzy studiują zaocznie i pływają. Nadal myśle o przeniesieniu się na zaoczne ze względu na sytuację osobistą, która poprostu mnie do tego powoli zmusza. Jak sobie dajecie rade studiować i pływać? Czy udaje wam się w terminie ukończyć kontrakt i przybyć na sesje zjazdową? Czy jednak studiujecie te 4 lata zaocznie, bulicie dobrą kase a jesteście na 1 albo 2 roku nadal właśnie z powodu dłuższego rejsu, braku kontraktu i innych losowych sytuacji? Poprostu musze mieć wszystko czarno na białym, i to najlepiej od samych studiujących.

Pozdrawiam

Ludek 
świeży

Specjalność: BiEMSE
Wysłany: 2013-01-07, 15:28   

sulzer napisał/a:
Witam was ponownie, mam jeszcze takie pytanko, ale to do tych którzy studiują zaocznie i pływają. Nadal myśle o przeniesieniu się na zaoczne ze względu na sytuację osobistą, która poprostu mnie do tego powoli zmusza. Jak sobie dajecie rade studiować i pływać? Czy udaje wam się w terminie ukończyć kontrakt i przybyć na sesje zjazdową? Czy jednak studiujecie te 4 lata zaocznie, bulicie dobrą kase a jesteście na 1 albo 2 roku nadal właśnie z powodu dłuższego rejsu, braku kontraktu i innych losowych sytuacji? Poprostu musze mieć wszystko czarno na białym, i to najlepiej od samych studiujących.

Pozdrawiam

Mam dokładnie ten sam problem. Proszę o odpowiedz.

szek3 
świeży

Specjalność: eso
Wysłany: 2016-01-31, 16:51   

Kurcze, jak można przenieść się z dziennych na zaoczne? Chłopie! Tracisz najlepsze lata swojego życia.

Odpowiedz do tematu